MN Press
Srpski atletičar

Naš bacač kugle, evropski dvoranski prvak iz Geteborga 2013, a vicešampion iz Praga 2015, najbolji rezultat u kvalifikacijama u Glazgovu postigao je u drugoj seriji (19,82), nedovoljno za “osmoricu”.

Pre devet dana na atletskom dvoranskom mitingu u Beogradu Asmir Kolašinac (34) sa 20,34 ostvario je lični rekord sezone. Na 35. evropskom prvenstvu u dvorani u Glazgovu u prvoj seriji je imao 19,46, u drugoj 19,82, a u trećoj 19,45.

Kvalifikaciona norma je bila 20,90, daljina kojom je uzeo srebrnu medalju pre četiri godine u glavnom gradu Češke. U Beogradskoj areni 2017. sa 19,96 isto nije prošao kvalifikacije, a završio je na 11. mestu. Sada je bio trinaesti.

Najbolji hitac (21,08) imao je Bosanac Mesut Pezer, koji je onomad u našoj prestonici pobedio s ličnim rekordom sezone (20,99).

Elzan Bibić je trku na 1.500 istrčao za 3:47,94, i u svojoj grupi zauzeo četvrto mesto, međutim takmičar koji je bio treći diskvalifikovan je zbog gaženja linije van staze, te se Bibić popeo na treću poziciju. Dalje su išla po prva dva takmičara iz tri grupe i još tri najbrža po rezultatu, ali Bibić nije bio ni među njima. Ukupno je zauzeo 13. mesto.

Do finala nije stigla ni Maja Ćirić koja je bila četvrta u svojoj kvalifikacionoj grupi na 400 s 53,73, To je 20 stotinki lošije od vremena koje je vodilo u trku za medalje.