Fudbaleri Intera su rezultatom 2:1 pobedili Kaljari u utakmici 11. kola italijanske Serije A.

Inter je posle dosta muka uspeo da savlada Kaljari na gostovanju u 11. kolu i da ipak upiše nova tri boda.

Oni su nedavno remizirali sa Šahtjorom i neprijatno iznenadili navijače ispavši iz Evrope, a sada je umalo usledio novi šok.

Inter je na poluvremenu imao zaostatak od jednog gola, pošto je Rikardo Sotil u 42. minutu utakmice postigao vodeći gol za domaći sastav.

Dugo se Inter mučio, delovalo je kao da će posle remija u Ligi šampiona i ispadanja, upisati i novi poraz u domaćem šampionatu, ali se to na sreću svih navijača Intera nije dogodilo.

Nikolo Barela se u 77. minutu pobrinuo za tako nešto, kada je posle kornera postigao veoma lep gol.

Za veliki preokret i vođstvo Intera od 2:1, pobrinuo se Danilo Dambrozio, samo sedam minuta kasnije, kada je takođe posle kornera glavom iz neposredne blizine loptu “uneo” u mrežu Kaljarija.

Konačnih 3:1, postavljeno je u 4. minutu sudijske nadoknade, kada je Romelu Lukaku zatresao mrežu Kaljarija, kada je posle kornera istrčao kontru i sa loptom se ušetao u gol.

Inter je ovom pobedom “preskočio” Sasuolo na drugom mestu Serije A, a ispred njih je gradski rival Milan koji ima 26 bodova, odnosno 2 više, ali i utakmicu manje od Intera.