Filip Kostić

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta priredili su najveće iznenađenje kola u Bundesligi, pošto su na Alijanc Areni pobedili Bajern Minhen sa 2:1, uz sjajnu partiju srpskog repšrezentativca Filipa Kostića koji je upisao asistenciju i gol.

Bajern dominirao tokom skoro svih 90 minuta, uputio čak 21 šut na golu gostiju, naspram samo pet “orlova”. Tako su od starta domaći fudbaleri poveli golomp Leona Gorecke. Pogrešila je odbrana Ajntrahta, a Robert Levandovski idealno uposlio Gorecku za vođstvo.

Ipak, u 32. minutu usledilo je izjednačenje kada je iz kornera Kostić asistirao do kapitena Hinteregera.

Na samom kraju meča, Kostić je povukao je kontru po levoj strani, koja je na kratko zaustavljena, potom je dobio loptu i odapeo projektil u gol Nojera za šok na Alijanc Areni i prvi poraz Bajerna.