“Kraljevi” krunisani u Madridu: Benzema doneo Realu novu titulu (VIDEO)

0
EPA/Emilio Naranjo
Karim Benzema

Fudbaleri Reala osvojili su novu titulu u španskom prvenstvu, pošto su na svom terenu pobedili ekipu Viljareala 2:1 u meču 37. kola La lige.

Oba gola za ekipu Reala postigao je Karim Benzema u 29. i 77. minutu. Jedini gol za goste postigao je Ibora u 84. minutu.

Real je kolo pre kraja stigao do nove titule u domaćem prvenstvu, pošto je osvojio 86. bodova.

Drugoplasirana Barselona je na svom terenu izgubili od Osasune 2:1. Gosti su poveli golom Hozea u 15. minutu, a izjednačio je Lionel Mesi u 62. Pobedu gostima doneo je Tores u 94. minutu. Barselona je trenutno drugoplasirana sa 79 bodova.

Atletiko je u gostima pobedio Hetafe 2:0.

U ostalim mečevima, postignuti su sledeći rezultati: Eibar – Valjadolid 3:1, Bilbao – Leganes 0:2, Betis – Alaves 1:2, Selta – Levante 2:3, Majorka – Granada 1:3, Sosijedad – Sevilja 0:0 i Valensija – Espanjol 1:0.