Krstić bolji od Brajanta, Manu presudio Klivlendu

0

Kapiten reprezentacije Srbije asistirao je Kevinu Djurantu (26p) i tako pomogao Oklahomi da se učvrsti na poziciji koja garantuje plasman u plej-of. Na drugoj strani Lamar Odom ubacio je 18 poena, dok je Kobi Brajant imao slabo veče sa samo 11 ubačenih poena (4/11 šut iz igre).

Dobru igru prikazao je i Darko Miličić koji je ubacio 15 poena uz četiri skoka i pet asistencija u porazu Minesote od Orlanda 106:97. Saša Pavlović je proveo 17 minuta na parketu i postigao tri poena za Minesotu, a Dvajt Hauard dao je 24 koša za pobednički tim.

Miličić nije zadovoljan činjenicom da je Minesota više od mesec dana bez pobede.

"Stalno ista priča, ravnopravni smo do poluvremena, a onda se izgubimo u trećoj četvrtini. Stalno gubimo mečeve u tom periodu, ne znam zbog čega", kaže Miličić.

Noćas je odigrano 11 utakmica, a još treba izdvojiti pobedu San Antonija nad Klivlendom (102:97). Najzaslužniji za trijufm "Sparsa" bio je Manu Đinobili koji je 15 od ukupno 30 poena postigao u zadnjoj četvrtini. Za "Kavalirse", koji su prekinuli niz od osam pobeda, Lebron Džejms je ubacio 27 poena, a bio je i tragičar meča pošto je promašio šest poslednjih šuteva.