Kup Italije: Manćini bolji od Mihe, Krstičić tragičar

0

Beta/AP/L. B.

Mauro Ikardi proslavlja pobedu Intera

U duelu velikih prijatelja Roberta Manćinija i SIniše MIhajlovića, koji su nekada zajedno igrali za Sampdoriju, Lacio i Inter, a sedeli i na klupi "nero-azura bolji je bio milanski gigant. Tragičar meča bio je srpski intrnacionalac Nenad Krstičić, koji je već u 12. minutu zardio crveni karton.

Domaćin je napadao, u prvom poluvremenu Ikardi je promašio i penal, ali je u poslednjih 20 minuta Inter slomio otpor tima iz Đenove. Mrežu Sampa otvorio je Džerdan Šaćiri, koji je u 71. minutu postigao prvi gol za "nero-azure", da bi dva minuta pre kraja Mauro Ikardi ispravio grešku iz prvog poluvremena i zatresao mrežu gostiju, za konačnih 2:0.

U prvom meču u sredu, Fiorentina je na "Artemio Frankiju" pobedila Atalantu 3:1.