Kup Nemačke: Borusija sa Jojićem ušla u finale!

0

Dortmundu je bilo dovoljno i poluvreme da završi sav posao protiv Volfzburga i plasira se u finale Kupa Nemačke – 2:0. Milioneri će se za trofej boriti protiv pobednika meča između Bajerna iz Minhena i Kajzerslauterna, a s obzirom na kvalitet i prednost domaćeg terena nije teško pogoditi ko će to biti.

Marko Rojs je definitivno postao najvažniji čovek Jirgena Klopa u aktuelnoj sezoni. Ako njegovog prezimena nema kod strelaca, onda ćete ga sigurno naći kod asistenata. Tako je bilo protiv Vukova. Rojs je namestio oba gola, prvo Mhitarjanu u 13, a onda i Levandovskom u 43. minutu, koji je tako stigao do jubilarnog 100. gola. U nastavku meča bilo je šanse na obe strane, međutim, rezultat je ostao nepromenjen.

Što se tiče srpskih internacionalaca, Miloš Jojić je igrao ceo meč za Dortmund, dok je Slobodan Medojević presedeo na klupi Volfzburga.