Odigrano je šest duela osmine finala Kupa Srbije.

Fudbaleri Čukaričkog su gostovali Teleoptiku koji je u prošlom kolu priredio iznenađenje izbacivši Voždovac. Ekipa sa Banovog Brda je rezultatom 1:0 bila bolja od domaćih fudbalera – strelac je bio Luka Stojanović u 31. minutu iz penala.

Plasman u narednu rundu obezbedio je i Radnički pobedom protiv Bačke 2:0. Strelci za Nišlije bili su Dušan Pantelić u 74. i Vladimir Đilas u 77. minutu.

Radnik iz Surdulice je bio bolji od OFK Beograda 2:1, dok je Inđija istim rezulatom izbacila Proleter iz Novog Sada.

Vojvodina je na stadionu “Karađorđe” lako izašla na kraj sa Sinđelićem 4:0. Branković je autogolom otvorio utakmicu u petom minutu, da bi Zukić postigao dva pogotka, u 35. i 56. minutu. Konačan rezultat je postavio Durić, deset minuta pre kraja utakmice.

Najuzbudljiviji meč odigran je u Lučanima. Bačka Topola je u 75. minutu obezbedila šutiranje jedanaesteraca nakon što je ekipa Mladosti u prvom poluvremenu stigla do prednosti. Posle izvođenja penala, fudbaleri Mladosti su prošli u četvrtfinale, pošto su pogodili svih pet udaraca sa bele tačke.