Kuzmanović i Subotić strelci, Bajern ponovo prvi

0

Strelci za Bavarce na "Auf Šalke areni" bili su Frank Riberi u 25. i Muler u 26. minutu, dok je jedini gol za sada već bivšeg lidera na tabeli postigao Kevin Kuranji u 31. minutu.

Bajern je od 41. minuta igrao sa igračem manje, ali domaći tim nije uspeo da iskoristi tu prednost, pa je ekipa iz Minhena nakon preokreta i pobede nad Mančesterom u Ligi šampiona (2:1), odneo i veoma važnu pobedu nad najvećim rivalom za osvajanje nemačke "salatare".

Štutgart je posle preokreta dobio Menhengladbah sa 2:1 (0:1), a strelac vrlo važnog, pobedničkog gola za "švabe" bio je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović u 82. minutu. Gosti su vodili posle prvog dela igre golom Reuša, a izjednačio je Marica.

Dortmund je na svom terenu savladao Verder sa 2:1 (2:0), a strelac drugog gola za "milionere" bio je Neven Subotić u 32. minutu. Prethodno je Groskrojc doneo domaćinu prednost. Gosti sa preko Hunta samo uspeli da ubaže poraz.

Ajntraht je Bajeru naneo četvrti poraz u poslednjih pet mečeva (3:2) čime je tim iz Leverkuzena umanjio šanse da se okiti titulom ove sezone. Nirnberg je protiv Majnca osvojio bodove spasa (2:0), dok su Frajburg i Bohum odigrali bez pobednika (1:1), tako da će ta dva tima voditi veliku borbu u poslednjih pet kola Bundelige.

U poslednjem meču dana fudbaleri Herte pobedili su Keln u gostima rezultatom 3:0. Brazilac Rafael je sa dva gola u prvom poluvremenu već nagovestio da će Berlinci iz Kelna otići sa celim plenom, a pobedu Herti obezbedio je Cicero u 75. minutu. Srpski reprezentativac Zoran Tošić, koji je u prošlom kolu postigao dva gola protiv Hanovera, zaradio je crveni karton u 87. minutu.

Herta je tako, sa dve pobede i remijem u zadnja tri kola sakupila 22 boda i sada realno mogu da se nadaju da će u narednih sedam kola uspeti da obezbede opstanak u ligi.

U nedeljnim mečevima Hamburg i Hanover odigrali su bez golova, a fudbaleri Volfsburga pobedili su na svom terenu ekipu Hofenhajma rezultatom 4:0. Dva gola za domaći tim postigao je Džeko u 25. i 75. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Barzalji u 51. i Misimović u 74. minutu.