Kvalifikacije za EP: Bugari “častili” Hrvate, Kjelini imao šou

0

Luka Modrić u duelu sa Vladimorom Gadževim

Utakmica na stadionu "Vasil Levski" ostaće upamćena po incidentima na tribinama pre i tokom utakmice. Na terenu, "vatreni" su iskustvom uspeli da slome otpor solidnih Bugara, koji su u drugom poluvremenu imali nekoliko odličnih prilika, ali se istakao golman Hrvata Subašić.

Na meču Italija – Azerbejdžan, koji je završen tesnom pobedom "azura" 2:1, u prvom planu bio je defanzivac Juventusa Đorđe Kjelini. On je prvo doveo Italijane u vođstvo krajem prvog poluvremena, da bi u 76. postogao još jedan gol, ali sopstevnu mrežu. Da ovo veče Kjelinija potrudio se u 82. minutu, kada je posle centaršuta Đovinka zatresao ponovo mrežu.

Kazahstanci su odolevali Holandiji do 82. minuta, ali je onda Afelaj raspršio nadu gostima da mogu da ostanu neporaženi u duelu sa trećeplasiranom selekcijom na SP u Brazilu.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je Belgija koja je postigla šest golova nejakoj Andori, dok je BiH u Velsu odigrala bez golova.

Rezultati i strelci

Belgija – Andora 6:0 (De Brujne 31, 34, Čadli 37, Origi 55, Mertens 65, 68)

Bugarska – Hrvatska 0:1 (Popov 36 autogol)

Kipar – Izrael 1:2 (Makrides 67 – Damari 38, Ben Haim 45)

Italija – Azerbejdžan 2:1 (Kjelini 44, 82 – Kjelini autogol 76)

Letonija – Island 0:3 (Crveni karton Rudnevs 55 – Sigurdson 66, Gunarson 77, Gislason 89)

Malta – Norveška 0:3 (Daehil 22, King 26, 49)

Holandija – Kazahstan 3:1 (Huntelar 62, Afelaj 82, Van Persi 89 – Abdulin 17, crveni karton Džolčiev 64)

Turska – Češka 1:2 (Bulut 8 – Sivok 15, Dokal 58)

Vels – BIH 0:0