Pobednik nacionalnog kupa savladao osmostrukog uzastopnog šampiona Juventus s 3:1 u utakmici u Rijadu.

Od kada traje šampionska serija Stare dame Lacio joj je četvrti put bio protivnik u meču za trofej Superkupa, a savladao ju je kao i u Rimu pre dve godine.

Onda 3:2, a sada 3:1 u drugi put uzastopce u Saudijskoj Arabiji (torinski “crno-beli” su u januaru ove godine savladali Milan s 1:0). Strelci za Lacio su bili Španac Luis Alberto u 16. minutu, kapiten Bosanac Senad Lulić u 73. i rezervista Kataldi u četvrtom minutu nadoknade vremena efektno iz slobodnog udarca. Jedini pogodak za prvaka postigao je Argentinac Paulo Dibala u 45. Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za rimske “nebeskoplave”, a asistirao je za prvi gol.

Lacio je pobednik bio i 1998, 2000. i 2009.

Dibala je s četiri pogotka postao najbolji strelac finala takmičenja pokrenutog 1988. Sve golove je postigao protiv Lacija. Pre dve godine dvaput je zatresao mrežu, a 2015. dao je jedan pogodak u pobedi s 2:0.