Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Roterdamu pošto je u drugom kolu poražen od Borne Ćorića u dva seta – 6:3, 6:2 za svega sat i 12 minuta igre.

Hrvat, trenutno 26. igrač sveta, dominirao je od prvog do poslednjeg gema što potvrđuje podatak da Lajoviću nije dopustio da dođe do brejk lopte.

Ćorić je četiri puta oduzeo servis rivalu kome je malo šta polazilo za rukom, a Srbin je frustraciju u drugom setu iskalio na reketu.

Lajović se dobro držao do rezultata 3:3 u prvom setu, a uvod u poraz bio je izgubljeni gem na njegov servis bez osvojenog poena za 3:4. Hrvat je do kraja seta još jednom oduzeo servis protivniku za 6:3.

U drugom setu ključan je bio brejk u drugom gemu za prvu pobedu na Turu protiv 27. igrača sveta posle poraza u Rimu 2015. i Istanbulu 2017.

Čorić će se u četvrtfinalu sastati sa Keijem Nišikorijem.