Twitter
Srpski teniser

Srpski teniser savladao je austrijskog tenisera sa 2:0 (6:3, 6:3).

Dušan Lajović nastavlja sa odličnim igrama na turniru u kneževini. On je posle izuzetno važne pobede nad Davidom Gofanom, ostvario još jedan trijumf. Savladao je Austrijanca Dominika Tima rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3 i tako se plasirao u četvrfinalne mastersa u Monte Karlu.

Vodio je srpski teniser 5:0 u prvom setu, što je visok rezultat s obzirom da je razlika između dvojice tenisera 40 mesta u korist Tima (5. na ATP listi). Ipak, došlo je do opuštanja Lajovića koji je dopustio protivniku da vrati brejk a potom i potvrdio, pa je Austrijanac smanjio na 5:3. Međutim, Lajović je uspeo da održi taman toliko koncentracije da set okonča u svoju korist.

U drugom setu bolje je započeo Tim. Uspeo je da oduzme servis i povede 3:1, ali je Lajović imao dovoljno snage da osvoji čak pet gemova za redom i dođe do osvajanja seta – 6:3.

Naredni protivnik Lajoviću biće Lorenco Sonego iz Italije.