Srpski teniser Dušan Lajović na startu Australijan opena savladao je Ukrajinca Sergeja Stahovskog posle velike borbe i pet setova 5:7, 6:4, 6:3, 5:7, 6:4.

Potpuno izjednačen prvi set je pripao Stahovskom, koji je odlučujući brek napravio u poslednjem gemu pred taj-brejk.

Lajović je odmah uzvratio, oduzeo dva puta zaredom servis rivalu u drugom setu, potom i sam dopustio jedan brejk – međutim, to je bilo dovoljno da poravna rezultat.

U istom ritmu je nastavio i u trećem setu, odmah na startu napravio brejk. U tom stilu je i završio ovaj deo igre, brejknuo protivnika u devetom gemu i u potpunosti preokrenuo rezultat.

Delovalo je da je u naletu i da će privesti meč kraju, ali Ukrajinac se nije dao i meč uveo u odlučujući, peti set.

Na startu ovog perioda, Lajović se suočavao sa brejk loptama, ali je preživeo. To je isto pošlo za rukom i njegovom rivalu u osmom gemu.

Lajović je u desetom gemu imao tri meč lopte zaredom, njih, kao ni četvrtu nije iskoristio, ali zato jeste petu, koja mu je donela drugo kolo Melburna.

Lajovićev naredni rival biće Kazahstanac Aleksandar Bublik, koji je prethodno savladao Slovenca Aljaža Bedenea 6:4, 7:5, 5:7, 6:4.

Australijan open igra se za ukupni nagradni fond od 80 miliona australijskih dolara