EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Dušan Lajović

Dušan Lajović, srpski teniser, poražen je u prvom kolu Rolan Garosa od Sebastijana Baesa sa 3:1 u setovima, 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Meč je trajao dva i po sata, a srpski teniser, trenutno 64. igrač na ATP listi, gotovo da nije imao šanse da stigne do trijumfa.

Lajović je u prvom setu imao veliku priliku da napravi brejk tokom trećeg gema, propustio je čak šest šansi i potom dozvolio rivalu da povede sa 3:1.

Drugi set je bio daleko bolji, dva brejka su bila dovoljna za izjednačenje, ali je u trećem poklekao u desetom gemu za brejk i set Baesa.

Četvrti set je bio gotovo formalnost, Lajović nije imao nijednu brejk šansu i Baes je zasluženo prošao dalje, a u drugom kolu će igrati protiv Aleksandra Zvereva.