LE: Šest ekipa obezbedile 1/16 finala

0

U Grupi J, u kojoj se takmiči i srpski šampion Partizan koji je poražen u Tuluzu sa 1:0, ekipa Šahtjora je odigrao nerešeno bez golova sa Brižom, pa je borba za drugo mesto i plasman u 1/16 finala Lige Evrope još uvek ostala otvorena.

Sporting je zadržao prvo mesto u Grupi D, pošto je odigrao samo 1:1 protiv Herenvena, dok je Herta koja ima velikih problema u nemačkom šampionatu, konačno zabeležila pobedu i to na gostovanju Ventspilsu rezultatom 0:1. Jedini gol na meču delo je Rafaela.

Berlinci su sa ova tri boda izbili na drugu poziciju, sa dva boda više od holandske ekipe, dok je Ventspils ostao bez šansi za dalji plasman.

Roma u Grupi E nije ništa prepustila slučaju, pošto je na "Olimpiku" savladala Bazel rezultatom 2:1, čime je izbila na lidersku poziciju. Drugo mesto zadržao je švajcarska ekipa, dok je Fulam treći posle pobede protiv sofijskog CSKA sa 1:0.

U Grupi F Galatasaraj je ponovo pobedio Panatinaikos, ali ovog puta minimalnim rezultatom, a pogodak vredan plasmana u završnicu evrotakmičenja postigao je Sarp u 15. minutu. Druga je ostala grčka ekipa, dok je treći Dinamo iz Bukurešta koji je večeras sa dva gola Nikolaua, savladao Šturm sa 2:1.

U Grupi K fudbaleri PSV-a pobedili su na svom terenu ekipu Sparte rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Engelar u 90. minutu. U drugom meču Kopenhagen je savladao Kluž 2:0, golovima Vingarda u 37. i N’Dojea u 43. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži PSV sa 11 bodova, a klub iz Ajndhovena je već obezbedio plasman u narednu fazu takmiccenja. Sparta i Kopenhagen imaju po sedam poena, dok je Kluž poslednji sa tri boda.

Verder je u Grupi L u Bremenu savladao Nasional 4:1. Dva gola za domaće postigao je Rozenberg u 31. i 34 minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Moreno u 84. i Marin u 90. minutu. Jedini gol za goste dao je Mikael u 61. minutu.

Bilbao je u gostima golovima Ljorentea u 19. i 84. i San Hozea u 62. minutu rezultatom 3:0 savladao bečku Austriju.

Plasman u drugu fazu takmičenja obezbedili su Verder sa 13 bodova i Bilbao sa 10, dok Nasional i Austrija zauzimaju poslednja dva mesta sa po dva boda.

U mečevima 5. kola Lige Evrope koje su odigrane u sredu, plasman su već obezbedile ekipe Ajaksa, Salcburga, Hamburga, Hapoela, Fenerbahčea, Benfike i Evertona.