M.N.
Slavlje fudbalera i stručnog štaba Dajanele

Golovima Milorada Vujačića u 62. i Ase Sipitsa u 80. minutu, fudbaleri Dajanela Belih orlova kao gosti su savladali Kingsli Vestsajd sa 2:0 (0:0). Sa ova tri boda, srpski klub iz Perta izbio je u vrh tabele, gde mu je i mesto po kvalitetu i tradiciji.

Utakmica je imala dva potpuno različita poluvremena. Nisu se izabranici trenera Slobodana Bobija Despotovskog najbolje snašli na kratkom, ali širokom terenu. Međutim, u drugom delu viđena je sasvim drugačija, lepa i lepršava igra Dajanele koja je rezultirala s dve lopte u mreži domaćina.

Treba imati na umu i da trener Despotovski u ovom meču nije imao na raspolaganju čak četvoricu standardnih prvotimaca. U redovima srpskog tima najbolji pojedinac bio je golman Ben Peri koji je pored nekoliko izvanrednih intervencija odbranio i penal, značajno doprinevši time šestoj pobedi u sezoni.

Orlovi su igrali u sastavu: Peri, Eplbi, Vujačić, M. Vulin, Olujić (od 73. Mari), Stepanovski, Barker, Riveros Norato (od 87. M. Rizidis), Stefoski (od 56. Musonda), Sipits, K. Rizidis.

U predigri rezervnih timova pobedio je domaćin sa 5:2 (3:2), a golove za rezervni tim Dajanele postigli su kapiten Ognjen Radonić u 28. i Majkl Rizidis u 31. minutu. Rezerve su igrale u sastavu: Livingston, Mohamadi, Zadeh, Nikolić (M. Rizidis 62’), Hindson, Straton (Ivančević 85’), Radonić, Ataie, Mahamud JR, Kacurkov, Žmukić. Rezervni tim Belih orlova je peti na tabeli sa 16 bodova (pet pobeda. remi i četiri poraza).

U 11. kolu koje je po rasporedu u subotu, 5. septembra, Dajanela na domaćem terenu dočekuje tim Balge. Meč počinje u 15.00, a duel rezervnih timova dva sata ranije.

DRUGA LIGA ZAPADNE AUSTRALIJE

Rezultati 10. kola: Kingsli – Beli orlovi 0:2, Džundalup siti – Kertin Univerzitet 0:1, Mardok Univerzitet – Vaneru siti 2:1, Balga – Kaning siti 0:0, Goznels siti – Kelmskot Ruz 6:2, Morli – Šamrok Rovers 3:0.

12. Kertin Uni        10          2          1          7          9:30      7

Raspored 11. kola: Kertin Univerzitet – Goznels siti, Kaning siti – Džundalup siti, Kelmskot – Mardok Univerzitet, Šamrok Rovers – Kingsli, Vaneru siti – Morli, Beli Orlovi – Balga.

Beograd ispustio bod

Fudbaleri Madington Beograda poraženi su u još jednoj zaista neizvesnoj utakmici u kojoj je palo čak sedam golova. Na kraju, Hamersli Roversi su imali bolji dan i slavili zahvaljujući golu u 68. minutu. Bilo je do kraja prilika na obe strane da se rezultat ponovo promeni, ali je ostalo 4:3 za goste.

Strelci za Beograd bili su Ramos u 11 i 45. i Orosko u 53. minutu. Tim iz Madingtona, koji se uglavnom oslanja na igrače latino-američkog porekla, ovaj put je igrao bez srpskih fudbalera u sastavu. Uprkos porazu, Madington je ostao u gornjem delu tabele i zauzima treće mesto sa 19 bodova, koliko ima i drugoplasirani Kvinana junajted i četvrti Hamersli, dok lider Severni Pert ima sedam bodova više.

I rezervni tim Beograda je doživeo poraz – 1:2. U rezervama su, između ostalih, nastupili Milanković, Stojković i Nenadić. Posle 11 kola rezerve su desete sa 9 bodova (dve pobede, tri remija i šest poraza).

U idućem kolu Beograd na domaćem terenu Nikola Tesla dočekuje vodeći Junajted iz Severnog Perta, u nedelju 6. septembra od 15.00 časova.