FK Bajer Leverkuzen

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su Borusiju Dortmund 5:2 u 21. kolu Bundeslige.

Dortmundu je ovo prvi poraz posle tri uzastopna trijumfa, dok je Bajer posle dva remija i poraza došao do treće pobede u nizu i treći su na tabeli sa 38 bodova.

Meč nije počeo dobro po Dortmund posle autogola Akandžija u 10. mintu utakmice. Ipak  Frimpong posle 6 minuta novim autogolom doneo Borusiji izjednačenje.

Leverkuzen je koristio greške protivnika, pa preko Virca, u 20. minutu, došao do vođstva. Samo 8 minuta kasnije Andrič pogađa za visokih 1:3.

Za visoko vođstvo od čak 4:1 postarao se Tah u 53. minutu utakmice, ali to nije bilo sve što smo videli od gostiju…

Dortmund je nastavio da pritiska od tog 53. minuta, imao posed lopte, šanse i inicijativu, ali do novog potoka nisu uspeli da dođu, pa je Dijabi u 87. minutu uspeo da se upiše u strelce za 5:1.

Da domaćin ne ostane samo na autogolu pobrinuo se Stefan Tiges, momak koji je u 83. minutu ušao u igru umesto Marka Rojsa, pa je u 91. minutu susreta postigao gol za 5:2.