Odigrana utakmica 4. kola L grupe Lige Evrope.

Mančester Junajted je lako i ubedljivo pobedio Partizan (3:0) u meču četvrtog kola L grupe Lige Evrope i osvajanjem tri boda obezbedio plasman u nokaut fazu. Engleski velikan je protiv Partizana odigrao najbolju utakmicu ove sezone u Ligi Evrope i da na golu crno-belih nije bilo Vladimira Stojkovića osvajač Kupa Srbije bi sigurno prošao još gore, a ostaje žal što izabranici Sava Miloševića nisu iskoristili bar jednu od nekoliko odličnih kontri da makar postignu počasni gol na Old Trafordu.

Partizan nije imao rešenje za napad “đavola”, iz kog su se u strelce upisala sva trojica igrača – Grinvud, Marsijal i Rašford.

U prvom meču 4. kola L grupe AZ Alkmar je kao gost pregazio Astanu pobedivši je 5:0 čime je napravio džinovski korak ka plasmanu u nokaut fazu.

TABELA: Mančester Junajted 10, AZ Alkmar 8, Partizan 4, Astana 0.

Sledeće kolo (28. novembar): AZ Alkmar – Partizan, Astana – Mančester Junajted.

MANČESTER JUNAJTED – PARTIZAN 3:0

STRELCI: Grinvud u 22, Marsijal u 33. i Rašford u 49. minutu.

MANČESTER J: Romero, Jang, Megvajer, Roho, Van-Bisaka, Mektominaj (od 75. Lingard), Fred (od 63. Garner), Mata, Marsijal, Rašford (od 66. Pereira), Grinvud.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho (od 60. Tošić), Šćekić, Suma, Asano (od 70. Stevanović), Sadik (od 86. Ivanović).

SUDIJA: Matijus Gestranijus (Finska).

ŽUTI KARTONI: Jang (Mančester Junajted), Natho (Partizan).

GLEDALACA: 62.955

TOK UTAKMICE

3. minut – Marsijal postiže gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

5. minut – Sad je poništen gol Partizanu, opet opravdano, zbog nedozvoljene pozicije.

7. minut – prva stoodstotna šansa na utakmici, ali Rašford sa 10 metara šutira pored gola.

9. minut – novi zicer za domaće, ponovo za Rašforda, ali mu Stojković maestralno brani.

15. minut – volej Rašforda sa 12 metara, ali visoko preko gola.

19. minut – kontranapad Partizana, ali Natho šalje loš ključni pas ka Asanu koji je imao otvoren put ka golu.

22. minut – GOL! – Vode “đavoli”, strelac je 19-godišnji Mejson Grinvud. Mladom napadaču ovo je drugi gol u Ligi Evrope ove sezone.

26. minut – Kontranapad  dva na dva sa Sadikom Suma je pokušao da reši udarcem sa oko 25 metara, ali je loše šutirao.

27. minut – Marsijal sa ivice šesnaesterca šutira pored stative.

30. minut – žuti karton za Natha

33. minut – GOL! Marsijal postiže gol posle fenomenalne solo akcije kojoj je prethodila katastrofalna greška Slobodana Uroševića.

34. minut – zamalo 3:0, ponovo Marsijal izlazi sam na Stojkovića, ali šutira neprecizno.

41. minut – novi zicer za Rašforda, ali mu opet brani Stojković.

44. minut – Ešli Jang sa ivice šesnaesterca šutira preko prečke.

45+1. minut – novi kontranapad Partizana, ali ponovo Suma loše dodaje, pa nije bilo opasnosti po gol Romera.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

DRUGO POLUVREME

49. minut – GOL! Rašford zakucava loptu pod prečku udarcem sa oko 15 metara, posle asistencije Ešlija Janga.

51. minut – Ešli Jang iz slobodnog udarca sa 18 metara šutira pored gola.

52. minut – nova stoodstotna šansa za Rašforda, ponovo brani Stojković.

58. minut – žuti karton za Pavlovića.

59. minut – Fred šutira iz slobodnog udarca sa više od 25 metara, ali Stojković skreće loptu u korner.

60. minut – prva izmena na utakmici, Tošić ulazi umesto večeras lošeg Natha.

63. minut – izmena i u domaćoj ekipi, Freda menja Garner.

66. minut – Pereira ulazi umesto Rašforda.

70. minut – druga izmena u Partizanu, Stevanović je zamenio Asana.

73. minut – žuti karton za Janga posle faula nad Tošićem.

86. minut – poslednja izmena u Partizanu, Ivanović menja Sadika.