Liga Evrope: Roma se prošetala kroz Kijev, Arsenal i Granada do četvrtfinala uprkos porazima

0
Tanjug/AP
FK Arsenal

Arsenal, Roma i Granada plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Arsenal je protiv Olimpijakosa dobio prvu utakmicu u Pireju sa 3:1 i u Londonu su hteli da odrade posao.

To su uspeli da urade i pored poraza od Olimpijakosa kod kuće – 0:1 (0:0). Propustili su dve dobre prilike u prvom poluvremenu, kada je Obamejang sa penala gađao preko gola i kada je Pepe promašio iz izgledne pozicije sa ivice kaznenog.

Jednu dobru priliku imao je i Olimpijakos, kada je El Arabi izašao 1 na 1 sa Lenom i gađao iz voleja sa desetak metara, ali mu je butinom odbranio šut.

Olimpijakos je iznenadio Arsenal i poveo u 51. minutu golom El Arabija, koji je prošle godine izbacio Arsenal iz Lige Evrope golom u 119. minutu.

Na teren je u 63. minutu ušao i srpski fudbaler Lazar Ranđelović umesto Masurasa.

Arsenal nije želeo svim silama do izjednačenja, već je strpljivo gradio i stvarao prilike. Olimpijakos je delovao nemoćno posle postignutog gola i bilo je jasno da u završnici ne mogu do još dva gola koja bi im donela prolaz.

Ba je zaradio crveni karton u 82. minutu i Arsenal je u završnici imao igrača više, ali nije bilo golova do kraja meča.

Roma je pobedila Šahtjor u prvom meču sa 3:0, dok je u revanšu bilo 2:1 (1:1) za tim iz Rima.

Strelac za Romu bio je Borha Majoral u 49. i 72. minutu, dok je Moraeš postigao gol za Šahtjor u 60. minutu.

Molde i Granada igrali su na neutralnom terenu u Budimpešti i slavio je Molde sa 2:1 (1:0), ali je Granada u prvoj utakmici slavila sa 2:0 i prošla u četvrtfinale.

Molde je poveo autogolom Hesusa Valjeha u 29. minutu, dok je Granadu u četvrtfinale poslao Roberto Soldado golom u 72. minutu.

Norveški tim je na kraju slavio golom u 90. minutu. Penal je realizovao Hestad.