EPA
Lindzi Von

Lindzi Von osvojila je bronzanu medalju u svojoj poslednjoj profesionalnoj trci u spustu na alpskom svetskom prvenstvu.

Amerikanka je postala prva skijašica koja je osvojila medalju na šest Svetskih prvenstava.

– Bilo je tako zabavno, bila sam doslovno najviše nervozna u životu. Htela sam da se spustim dole i budem na čelu poslednji put i da čujem kako navijaju i da se ne srušim – rekla je za Eurosport.

Vonova je najuspešnija skijašica svih vremena, sa rekordnih 20 pobeda u Svetskom kupu i 82 pobede na stazi.

Ona je najavila da će se povući iz skijanja, rekavši da joj je “telo prekinuto”.

Vonova je osvojila i dva svetska prvenstva, super-G broncu u Vankuveru i bronzu u spustu u Pjončangu 2018. godine.

Njena bronza u Koreji učinila ju je najstarijom ženom koja je osvojila medalju za Zimske olimpijske igre.