FK Liverpul

Fudbaleri Liverpula savladali su Milan 3:2, u meču 1. kola grupne faze Lige šampiona, i to, posle preokreta.

Od starta meča domaći igrači su napali, pa je tako prvu priliku na meču imao Diogo Žota u 5. minutu. Nastavili su Redsi da opsedaju gol rivala, pa je u 9. minutu Aleksander-Arnold šutirao, udarac je izblokirao Tomori, ali je skrenuo loptu u gol.

Novu priliku Liverpul je imao u 14. minutu kada je Benaser igrao rukom. Sudija je pokazao na penal, ali je Salah bio neprecizan. Njegov udarac zaustavio je Manjan.

Ipak, odlična igra Liverpula nestala je u samo dva minuta. Prvo je Rebić pogodio u 42. minutu posle sjajne kombinacije, a zatim i Dijas u 44. minutu i Milan je na poluvremenu imao 2:1.

U nastavku, domaći fudbaleri su, slično kao i na startu meča odmah napali pa je Salah izjednačio u 49. minutu, posle sjajne asistencije Origija. Za preokret se pobrinuo kapiten Džordan Henderson kada je 69. minutu sa ivice kaznenog, pogodio donji levi ugao i doneo vođstvo  i pobedu Liverpulu.

Derbi Grupe D odigran je u Milanu, gde je Real iznenadio Inter 1:0.

Bila je to jedna loša utakmica i jedinu pravu priliku videli smo u 54. minutu kada je udarac Džeka zaustavio Kurtoa.

Kada se činilo da će se utakmica završiti bez golova, Rodrigo je u 90. minutu pogodio za pobedu Reala.

U ostalim mečevima, Pari Sen Žermen je zaustavljen u Brižu, bilo je 1:1, dok su Mančester Siti i Lajpcig odigrali su fenomenalan meč  i razbili rivala sa 6:3. Goleada je viđšena i u duelu Sportinga i Ajaksa, a Holanđani su slavili sa ubedljivih 5:1.

Zanimljivo, u prvim mečevima dana, Šerif je, posle Zvezde i Dinama, srušio i Šahtjor 2:0 i pobedom debitovao u elitnom takmičenju.

Rezultati:

A grupa:

Briž – PSŽ 1:1 (Vanaken 27 – Erera 15)

Mančester Siti – Lajpcig 6:3 (Ake 16, Mukijele 29. autogol, Marez 45+2, Griliš 56, Kanselo 75, Žezus 85 – Nkunku 42, 51, 74)

B grupa:

Atletiko Madrid – Porto 0:0

Liverpul – Milan 3:2 (Tomori autogol 9, Salah 49, Henderson 69 – Rebić 42, Dijaz 44)