EPA
Fudbaleri Liverpula Luis Dijaz i Roberto Firmino

Fudbaleri Liverpula na spektakularan način došli su do prve pobede u Premijer ligi ove sezone, pošto su deklasirali Bornmut sa 9:0.

Utakmicu je obeležio Roberto Firmino sa dva gola i tri asistencije, debitovao je i 17-godišnji Stefan Bajčetić, a neverovatno je da Mohamed Salah nije postigao gol uprkos brojnim šansama.

Treba reći da je najbolji igrač meča Firmino zabeležio i sjajan jubilej – 100. gol u dresu Lvierpula.

Mančester siti je na krilima het-trika Erlinga Halanda pobedio Kristal Palas kod kuće sa 4:2, i to posle 0:2 na poluvremenu. Luka Milivojević presedeo je meč na klupi za rezerve gostiju.

Rahim Sterling bio je dvostruki strelac u trijumfu Čelsija nad Lesterom. Na klupi zbog suspenzije nije bilo Tomasa Tuhela, Plavci su od 28. minuta igrali s desetoricom zbog isključenja Galagera, uprkos tome su vodili sa 2:0, ali su na kraju jedva sačuvali trijumf – Kastanj je u 86. minutu pogodio prečku.

Jeste da Lisice nisu imale sreće, ali sva je prilika da će Brendan Rodžers završiti svoj mandat na klupi Lestera, koji ima samo bod iz četiri utakmice.

Te utakmice bile su u središtu pažnje, ali je Brajton tiho u vrhu tabele – sada je na deset bodova posle pobede nad Lidsom 1:0. Jedini pogodak postigao je Paskal Gros u 66. minutu.

U preostalom meču dana Brentford i Everton remizirali su 1:1. Pravo je čudo da domaćin nije pobedio – mnogo šansi, prečke i stative, a na kraju su golom Janelta u 85. minuzu stigli do boda.

Prethodno je za Karamele gol postigao Gordon u 24. minutu.