Engleski vicešampion, a evropski prvak na svom Enfildu savladao u prvom meču nove sezone Premijer lige Norič, povratnika u najbolje društvo – 4:1 (4:0).

Liverpul – Norič 4:1 (1:0 Henli autogol u 7, 2:0 Salah u 19, 3:0 Van Dajk u 28, 4:0 Origi u 42, 4:1 Puki u 64)

Premijer liga je počela ubedljivom pobedom Liverpula, koji je prošlu sezonu, u dugoj trci udvoje, završio na drugom mestu, s bodom manje od Mančester sitija, novog-starog prvaka. Kako je krenulo, činilo se da će to biti i najubedljivija pobeda u prvom kolu Premijer lige ikada, a ispalo je da je drugo poluvreme rezultatski pripalo gostima.

U senci silovitog starta “redsa” je povreda golmana Alisona, pouzdanog Brazilca. Umesto njega u 39. minutu je ušao Adrijan, 32-godišnji Španac, do prošle sezone čuvar mreže Vest Hema, koji je došao na Enfild pre četiri dana.