EPA/Peter Powell
Sadio Mane

Fudbaleri Liverpula savladali su večeras Viljareal 2:0 (0:0) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Strelci su bili Pervis Estupinjan u 53. (autogol), posle akcije Džordana Hendersona i Sadio Mane u 55. minutu.

Prognoze da će večeras biti mnogo “tvrđa” utakmica od meča između Mančester Sitija i Reala bile su opravdane. Viljareal se pokazao kao izuzetno tvrd orah, pogotovo u prvom poluvremenu. Međutim, Španci su poklekli na startu drugih 45 minuta kada su fudbaleri u crvenim dresovima za samo dva minuta postigli dva gola.

Prvi u 53. minutu pripisan je kao autogol Estupinjana nakon šuta Džordana Hendersona, lopta je na kraju završila iza leđa golmana Ruljija.

Samo dva minuta kasnije akcija Salah-Mane i ovaj drugi postiže svoj 14. gol u Ligi šampiona čime je postao najefikasniji Afrikanac u istoriji ovog takmičenja zajedno sa Didijeom Drogbom (izjednačio je rekord nekadašnjeg golgetera Čelsija).

Revanš je na programu 3. maja u Španiji.

U prvom polufinalu, dan ranije, Mančester Siti je savladao Real Madrid 4:3

Finale je na programu 28. maja na stadionu “Francuska” u Sen Deniju, predgrađu Pariza.