Vodeći tim engleskog prvenstva u 20. kolu savladao i Vulverhempton kod kuće.

Liverpul, grabeći ka prvoj tituli prvaka posle 1990, ostvario je desetu uzastopnu pobedu, a 17. uzastopce pred svojim navijačima. Na Enfildu ne zna za poraz u niski od 50 utakmica u Premijer ligi (40 pobeda, deset remija). Poslednji ga je savladao Kristal palas 23. aprila 2017. s 2:1.

To je treća najuspešnija serija u istoriji engleskog šampionata. Druga je i Liverpulov klupski rekord – 63 utakmice od 25. februara 1978. do poslednjeg dana 1981. Najbolji niz ima Čelzi na Stamford Bridžu – 86 mečeva (2004-08).

Priliku da “redsi” i poboljšaju učinak imaće 2. januara. U sledećem kolu domaćini su Šefild junajtedu.

Jedini pogodak postigao je Senegalac Sadio Mane u 43. minutu. Pošto je zatresao mrežu, gledan je VAR da bi se ustanovilo je li mu je Adam Lalana supstio loptu rukom. Pokazalo se da je to učinio ramenom. U nadoknadi u prvom poluvremenu zatresla se i Liverpulova mreža. Video-tehnologija je utvrdila da je igrač Vulverhemptona za dlaku bio u ofsajdu pre nego što je prosledio loptu potonjem strelcu.