Na “Emiratima” se Kristal palas podigao protiv Arsenala.

Zamah koji je Totenhem dobio pobedom s 5:0 pred svojom publikom u duelu sa Zvezdom u Ligi šampiona držao je “pevce” i na Enfildu. Poveli su u 50. sekundi golom Harija Kejna. Samo je jednom u Premijer ligi Liverpul brže primio gol na svom stadionu. Bilo je to pre dve decenije u gradskom derbiju s Evertonom (41. sekund).

“Redsi” su u reprizi finala Lige šampiona u Madridu u maju (pobeda s 2:0 donela im je titulu evropskog prvaka šesti put) zatim preuzeli konce igre u svoje ruke. Ređali su se napadi prema Totenhemovom golu, koji je, što se kaže, visio u vazduhu, ali je argentinski golman Gazaniga branio sjajno.

Poklekao je ipak u 52. minutu. Liverpulov kapiten Henderson dao je gol u Premijer ligi na Enfildu posle 1.414 dana. Pobedu je “redsima” doneo egipatski as Mohamed Salah s bele tačke posle prekršaja nad Senegalcem Sadijom Maneom.

Junajted je rutinski savladao povratnika u najbolje društvo Norič na njegovom terenu, iako ni Markus Rašford u 29. minutu ni Entoni Marsijal u 44. nisu iskoristili penal (Marsijal je bio jedini strelac baš s bele tačke onomad protiv Partizana u Humskoj u utakmici Lige Evrope). Obva je puta holandski golman Tim Krul odbranio.

Na “Emiratima” Arsenal je vodio s 2:0, a Kristal palasu je pripao bod. Luka Milivojević je opet bio precizan s bele tačke.

Rezultati i strelci poslednjih mečeva desetog kola Premijer lige

Liverpul – Totenhem 2:1 (0:1 Kejn u 1, 1:1 Henderson u 52, 2:1 Salah iz penala u 75)

Norič – Mančester junajted 1:3 (0:1 Mektominej u 21, 0:2 Rašford u 30, 0:3 Marsijal u 73, 1:3 Ernandez u 88)

Arsenal – Kristal palas 3:2 (1:0 Sokratis u 7, 2:0 David Luiz u 9, 2:1 Milivojević iz penala u 32, 2:2 Aju u 52)

Njukasl – Vulverhempton 1:1 (1:0 Lasceljes u 37, 1:1 Oto u 73)