Japanac Šindži Kagava (29) imao je debi iz snova za Bešiktaš.

U istoriju turske lige i Japanac se upisao kao strelac. Kagava, koji je došao kao pozajmljeni igrač Borusije iz Dortmunda i ostaće do kraja sezone, dao je i dva pogotka u prvoj utakmici u novom timu.

Bešiktaš je dominirao kao gost Antalije. Vratio se u Istanbul s tri boda i pola tuceta golova u njenoj mreži – 6:2. Načeo ju je Adem Ljajić, takođe pozajmljeni igrač, iz Torina, koji je u 35. minutu bio neumoljiv s bele tačke.

Baš umesto njega u 81. minutu je ušao novajlija iz Zemlje izlazećeg sunca. Samo mu je petnaestak sekundi bilo dovoljno da postigne prvenac za vođstvo – 5:1, a dva minuta kasnije i za 6:1.

Posle utakmice je pozvan da pred televizijskim kamerama kaže koju o svojim utiscima. Tu su već bili Ljajić i kanadski igrač Atiba Hačinson, takođe strelac jednog gola. Obojica su novog saigrača dočekali blagim naklonom, kako i doliči u japanskoj kulturi.