Ljubičić najbolji u Indijan Velsu

0

Ovo je bio 11. međusobni duel američkog i hrvatskog tenisera, a tek četvrti trijumf Ljubičića. Hrvat je današnjim trijumfom stigao do desete titule u karijeri, a prve u ovoj sezoni. On je pobedom u Indijan Velsu ostvario najveći uspeh u karijeri.

Ljubičić je trenutno 26. teniser sveta, a od sutra će zvanično biti 13. na ATP listi. Rodik je osmi teniser sveta, a u karijeri je osvojio 28 ATP turnira.

Oba tenisera su sigurnim servisima osvajala poene, a oba seta rešena su u taj-brejku, koja su pripala Ljubičiću. Rodik je u prvom setu propustio nekoliko prilika da oduzme gem na servis protivnika, ali je Ljubičić uspeo da se odbrani i da dobije ovaj deo meča 7:6 (7:3). Slična igra viđena je i u drugom setu, a hrvatski teniser je ponovo bio bolji od Rodika u taj-brejku, ovog puta bilo je 7:6 (7:5).

Ljubičić je za trijumf u Indijan Velsu osvojio 605.500 dolara i 1.000 poena za ATP listu, dok je Amerikancu pripalo 295.500 dolara i 600 bodova za svetsku rang listu.

ATP turnir u Indijan Velsu igrao se za nagradni fond od 3.645.000 dolara.