Na žrebu za Ligu šampiona (četvrtak, 18 časova) zagrebački “modri” u treće šeširu, beogradski “crveno-beli” u četvrtom.

Dinamo je na revanš plej-ofa s norveškim prvakom Rozenborgom poneo lepih 2:0 s Maksimira, ali je strepeo do 71. minuta. Domaćin je već u 11. minutu prepolovio zagrebačku zalihu.

Strepnju je odagnao Amer Gojak (22), odlučnim udarcem levicom, koji golman domaćih nije mogao da brani. Rozenborgu su od tada bila potrebna tri gola da bi se posle 11 godina vratio u Ligu šampiona.

Dinamo, koji je lane u plej-ofu posustao protiv Jang bojsa, Zvezdinog rivala ovaj put, igraće sedmi put, a posle pauze od dve sezone.

Sarajlija Gojak je od prošle godine reprezentativac BiH. Šansu mu je dao selektor Robert Prosinečki.