Fudbaleri Lestera i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 2:2 u derbiju 15. kola engleske Premijer lige.

“Crveni đavoli” su bili na korak do trijumfa, na krilima sjajnog Bruna Fernandeša koji je asistirao i pogodio, ali je Lester stigao do remija autogolom pet minuta pre kraja.

Do tada “nevidljivi” Džejmi Vardi je traljavo zahvatio loptu, išla je pored gola, ali se na pogrešnom mestu našao mladi Aksel Tuanzebe i kolenom je skrenuo u gol.

Da sve bude tragičnije po Junajted, 23-godišnji defanzivac je ušao u igru slučajno zbog povrede Viktora Lindelefa u 66. minutu.

A samo pet minuta pre toga maestralni Fernandeš je pogodio, ispostaviće se da je bilo nedoovljno.

Idealno ga je uposlio još jedan rezervista Edinson Kavani, a Portugalac u maniru golgetera savladao Kaspera Šmajhela. Činilo se tada da je sve gotovo, ali je viđen dramatičan i već opisan scenario.

Mogli su gosti sa Old Traforda i ranije da okončaju pitanje pobednika, zašto nisu glavni krivac je Markus Rašford. Jeste dao vodeći gol, ali je pored toga promašio dva zicera, koja je morao da realizuje.

Na kraju je stigla kazna, prvo preko evrogola Harvija Barnsa, a potom i ona bolnija…

Tako je tim Olea Gunara Solskjera propustio priliku da se dodatno približi lideru Liverpulu.