Majorka “teroriše” goste

0

Domaćinu su pobedu doneli su Alvarez, Viktor i Vebo, čime se Majorka izjednačila na četvrtom mestu na tabeli sa Seviljom, koja joj je nedavno i nanela jedini poraz do sada u španskoj ligi na "Ono" stadionu.

Fudbaleri Ksereza napravili su najveće iznenađenje u nedeljnim mečevima španske Primere savladavši Malagu u gostima rezultatom 2:4. Ovo je bila prva pobeda "fenjeraša" u gostima ove sezone, a tek treća u 25 odigranih kola.

Osasuna i Hetafe podelili su bodove najnepopularnijim rezultatom 0:0, a isto su učinili Espanjol i Viljareal, dok je Atletik u Bilbaou, rutinski sa 2:0, golovima Tokera u 27. i 37. minutu savladala Valjadolid.

U poslednjem meču nedeljnog programa Saragosa i Atletiko Madrid su podelili bodove rezultatom 1:1. Domaćin je imao prednost golom Jarošika već od sedmog minuta, ali je Balde u drugom minutu nadoknade uspeo da donese "jorgandžijama" jedan bod.

U subotu je Real pobedom nad Seviljom 3:2 izbio na prvo mesto prvenstvene tabele, jer je Barselona na gostovanju u Almeriji odigrala samo 2:2, pa sada obe ekipe imaju po 62 osvojena boda.