EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada i Hetafea remizirali su u meču osmog kola La lige. Meč u San Sebastijanu završen je rezultatom 1:1.

Domaći tim je poveo već u petom minutu susreta, pošto je sjajnu asistenciju Portua iskoristio Merino.

Još nekoliko prilika viđeno je do kraja prvog poluvremena na obe strane, ali su konkretniji bili fudbaleri Sosijedada.

Ključan momenat za Hetafe dogodio se u 53. minutu, kada je drugi žuti karton zaradio Ljorente, pa je Real Sosijedad nastavio sa igračem manje.

Izjednačenje gostima doneo je Haime Mata u 69. minutu, kada mu je asistirao Suares.

Junak meča bio je srpski fudbaler Nemanja Maksimović. Dvadesetčetvorogodišnji vezista iskoristio je asistenciju Anhela u 89. minutu i doneo trijumf svom timu.

Real Sosijedad je peti na tabeli sa 13 bodova, a u narednom kolu će dočekati Betis.

Hetafe je na 12. poziciji, ima 10 bodova i u sledećem kolu dočekuje Leganes.