Mančester pobedio Romu, ovacije za Pjanića!

0

Vejn Runi i Matia Destro u duelu

Mančester junajted je okviru internacionalnog Kupa Šampiona A grupe u Denveru (SAD) pobedio Romu sa 3:2, a publika je imala priliku da vidi dva fantastična gola sa obe strane – parabolu Vejna Runija i majstoriju Miralema Pjanića sa preko pola terena.

Đavoli su u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena potukli do nogu Vučicu sa tri gola i tada se stekao utisak da će uslediti nova katastrofa kao svojevremeno u Ligi šampiona kada je na Old Trafordu bilo 7:1. Prvo je Runi postigao efektan gol u 36, potom je Mata tri minuta kasnije duplirao prednost, a onda je pre odlaska na odmor u svlačionicu Runi po drugi put matirao protivničkog golmana. U nastavku meča videla se drugačija slika na terenu. Roma je počela da preti, sve više je bila u šesnaestercu Mančestera, ali je pogodak postigla sa 60 metara. Pjanić je ili lukavo ili iz besa opalio po loptu koja je završila iza leđa golmana Amosa. Do kraja meča Vučica stiže do još jednog gola posle prestrogo dosuđenog penala, koji je realizovao Toti, ali malo vremena je ostalo da izbore nerešen rezultat – 3:2.

U drugom poluvremenu za Romu je igrao srpski reprezentativac Adem Ljajić.