Manini zadržao Sampdoriju blizu Intera

0

Izabranici Žoze Murinja su raspoloženo igrali od početka. Muntari i Snajder su dali po gol u prvom poluvremenu za sigurnih 2:0, ali je u nastavku pogotkom sa penala Maskare u 84. minutu rezultat smanjen i ušlo se u zanimljivu završnicu.

Šampion Italije je uspeo da sačuva svoj gol do kraja i zasluženo pobedi, a kapiten "orlova" Dejan Stanković je odigrao zadnjih 15 minuta meča na stadionu Đuzepe Meaca.

Sampdorija je savladala Bolonju 4:1 i tako ostala na drugom mestu sa 22 poena, dva manje od lidera šampionata ekipe Intera.

Dva gola za domaće postigao je Manini u 16. i 33. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Pazini u sedmom i Cigle u 26. Utešni gol za goste dao je Osvaldo u 62. minutu.

U nedelju će biti odigrani preostali mečevi devetog kola Serije A. Juventus ide u goste Sijeni, koja je slabo počela sezonu sa pet poraza, dva remija i samo jednom pobedom.

Roma bi trebalo u prestonici Italije da ima lakši zadatak sa gostujućim Livornom i tako dođe do važnih bodova kako bi „vučica“ krenula da se penje na tabeli, sa trenutnog 11. mesta.

Fudbaleri Milana nakon sjajne pobede u Barseloni, u okviru Lige šampiona, idu na novo gostovanje, na noge ekipi Kijeva i za očekivati je otvorenu i napadačku igru oba tima.