EPA-EFE/ALI HAIDER

Endi Mari plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu i zakazao duel sa starim znancem, Novakom Đokovićem.

Britanski teniser je u meču druge runde bio bolji od Denisa Šapovalova kog je savladao u tri seta rezultatom 6:1, 3:6, 6:2. Mari će igrati protiv Đokovića po 37. put, a trenutno srpski teniser vodi 25:11 u međusobnim susretima.

Iako Mari nije bio inicijalno favorit u ovom meču, otvorio ga je fantastično i za samo 35 minuta u prvom setu poveo rezultatom 6:1.

U drugom se rastrčao levoruki Kanađanin i počeo mnogo više da pogađa, te je uz brejk u šestom gemu došao do izjednačenja u setovima.

Odlučujući set bio je u egalu sve dok Endi Mari nije uspeo da oduzme servis Šapovalovu i potom to potvrdi za vođstvo od 5:2, spasivši brejk loptu.

U narednom gemu još jednom je Britanac “brejknuo” rivala i stigao do megdana sa Novakom Đokovićem.