Marjanović vodio Zvezdu do pobede

0

Boban Marjanović

Apsolutna dominacija crveno-belih u svakom segmentu igre još jednom je dokaz da najbolju košarku u Srbiji trenutno igra upravo klub sa Malog Kalemegdana, koji je nošen sjajnom igrom Marjanovića (25p, 7sk, 3as, šest iznuđenih faulova) stigao do vrlo važnog trijumfa za očuvanje rezultatske distance u odnosu na Partizan. Crveno-beli su meč završili sa devet ubačenih trojki iz 18 pokušaja, od čega je čak četiri ubacio kapiten Simonović.

Domaćin je odlično započeo utakmicu i zonskom odbranom na velike muke stavio favorizovanog rivala. Posle gotovo izjednačene prve četvrtine (21:23) igrači Zvezde zaigrali su prepoznatljivo dobro. Serijom trojki u režiji Nelsona, Simonovića i Blažiča Beograđani su slomili otpor rivala, Marjanović je bio standardno nezaustavljiv, dok je odbrambena linija odradila veliki posao na svojoj polovini terena. Tako su crveno-beli stigli do prednosti od 13 poena do odlaska na veliki odmori (31:44), posle čega im je bilo potrebno samo da rutinski privedu posao kraju.

A tako je i bilo! Radonjić je izrotirao gotovo sve igrače osim Mitrovića i Dragićevića, pa su se svi upisali u listu strelaca. Metalac je rezultatski uspeo da dobije treću deonicu zahvaljujući koševima Kruščića, Bakića i Čakarevića, ali nisu uspeli da urade nešto ozbiljnije. Jer, gosti su ponovo dodali gas, odigrali deset minuta u nešto jačem tempu i lagano priveli meč kraju…

Metalac – Crvena zvezda 66:85 (21:23, 10:21, 22:21, 13:20)
Dvorana: Hala SPORTova. Gledalaca: 2.500. Sudije: Jovčić, Glišić, Ličina.
Metalac Valjevo: Kužeta, Kruščić 13. Tomašević 2, Bakić 13, Aleksić 1, Mičel 5, Dujković, Vulridž 4, Čakarević 8, Knežević 3, Kljajević 9, Popović 8.
Crvena zvezda: Mitrović, Lazić 5, Blažič 10, Simonović 12, Marjanović 25, Radenović 7 (5sk), Katić 7, Nelson 7, Dženkins 5, Lipovij 3, Dragićević, Tejić 4.