Vozač Repsol Honde slavio je na Velikoj nagradi Australije, 17. trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Španac Mark Markes je na stazi „Filip Ajland“ upisao petu pobedu zaredom, 11. ove sezone, a 81. u karijeri, pretekavši Maverika Vinjalesa na Jamahi na početku poslednjeg kruga. Vinjales, međutim, nije bio najbliži Markesu na kraju, pošto je napravio veliku grešku nekoliko krivina pošto je izgubio vođstvo.

Tako je kao drugoplasirani kroz cilj prošao Kal Kračlou na Hondi ekipe LCR, dok je treće mesto zauzeo domaći vozač Džek Miler, koji brani boje Pramak Dukatija.

Pored Markesovog trijumfa, Vinjalesove greške i sjajnih duela, trku je obeležio i incident na samom startu u kojem su učestvovali vozač Dukatija Danilo Petruči i Fabio Kvartararo iz Petronas Jamahe. Italijan je bačen sa motora, dok je Kvartararo napravio grešku, pa su obojica završili pored staze, srećom, bez velikih posledica.

Markes je titulu obezbedio još u Tajlandu, a dve trke pre kraja sezone ima 375 bodova, 135 više od Dovicioza, dok je Rins preuzeo treće mesto i sada ima 183.

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se već narednog vikenda za Veliku nagradu Malezije na stazi „Sepang“.