EPA-EFE/TOMS KALNINS

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Panatinaikos u Atini rezultatom 80:77, uz fenomenalnu partiju Vasilija Micića.

Efes je u osmom kolu Evrolige upisao četvrtu pobedu, a PAO zabeležio četvrti poraz.

Što se tiče srpskih igrača, Nemanja Nedović nije igra za domaćina, dok je kod gostiju Vasilije Micić bio nezaustavljiv sa 33 poena – što mu je i evroligaški rekord karijere.

Plejmejker reprezentacije Srbije je šutirao 12/20 iz igre, a uz to imao skok, dve asistencije, te po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Tokom celog meča viđen je veliki egal, a pred poslednjih deset minuta gosti su napravili preokret i poveli.

Iako je bilo +10 za Efes u jednom trenutku poslednje četvrtine, PAO je uspeo da se vrati i dođe do prilike da izjednači.

Na dve sekunde do kraja Moerman je promašio bacanje kojim je ostalo +3 za goste, ali je dalekometnu trojku promašio Papapetru.

Pored Micića u turskom timu dvocifren je bio i Krunoslav Simon sa 12 poena i tri uspešna dodavanja.

Na drugoj strani novo pojačanje Atinanja, Šelvin Mek je imao 18 poena. Papajanis je ubacio 16, a Papapetru 12.