Mihajlović nadigrao “violu”, Inter na +4

0

Fudbaleri Intera i Rome nastavili su trku za titulu posle laganih pobeda u 30. kolu Serije A, dok je neočekivan poraz doživela ekipa Milana u Bolonji.

Inter je kao domaćin rutinski pobedio Livorno sa 3:0. U finišu prvog dela Samjuel Eto je golovima u 36. i 41. minutu rešio pitanje pobednika, a konačan rezultat postavio je Brazilac Maikon u nastavku.

Nešto teži posao imala je Roma koja je sa 0:2 slavila u Bolonji. Jon Arne Rise je probio bedem gostiju u 49. minutu, da bi Baptista zapečatio tri boda osam minuta pre kraja meča.

"Vučica" je izbila na drugo mesto nakon još jednog kiksa Milana, koji je poražen u Parmi 1:0, golom Valerija Bojinova u poslednjim trenucima utakmice.

Katanija Siniše Mihajlovića nastavila je sa fenomenalnim igrama, pošto je na svom terenu savladala Fiorentinu (1:0). Pobednik je odlučen već posle prvog napada na utakmici, kada je golmana Sebastijana Freja savladao Đuzepe Maskara. Katanija je sada sve bliže sredini tabele sa 35 osvojenih bodova.

Đenova je iščupala bod protiv Palerma u meču ekipa koje se bore za četvrto mesto i u Ligu šampiona. Imali su Sicilijanci prednost od 1:0 i 2:1, ali je Karha u osmom minutu nadoknade izjednačio sa bele tačke.

Lacio se novom pobedom pomerio iz zone ispadanja, a nakon pobede na Sardiniji protiv Kaljarija (0:2), novi trijumf je zabeležen na "Olimpiku" i to protiv Sijene istim rezultatom 2:0. Golove su postigli Lihtštajner u osmom, i Kruz u 72. minutu.