U jednom od šest prvoligaških duela u osmini finala Kupa Italije “rosoneri” na San Siru savladali Spal s 3:0.

Milan je prvi gol dao u 20. minutu preko poljskog napadača Kšištofa Pjonteka, koji je prošle godine u ovo vreme stigao na San Siro kao pakleni strelac Đenove, a ovo mu je tek peti pogodak ove sezone (četiri u Seriji A). Prednost je lepim golom udvostručio Španac Samu Kastiljeho u 44. minutu, a konačan rezultat postavio je francuski bek Teo Ernandez u 66.

U Milanovom timu ceo meč je odigrao Rade Krunić, a povratnik Zlatan Ibrahimović nije ulazio u igru. U sastavu Spala, poslednjeplasiranog u prvenstvu, do 65. minuta igrao je Nenad Tomović, a do 72. Marko Janković. U odbrambenoj liniji domaćina debitovao je Danac Simon Kjaer, koga je Sevilja pozajmila do kraja sezone. U prvom polugođu bio je na pozajmici u Atalanti.

U četvrtfinalu, 29. januara, “rosoneri” dočekuju Torino. Zna se i da su u drugoj polovini žreba parovi Napoli – Lacio i Inter – Fiorentina.

Kasnije igraju Juventus i Udineze, a u četvrtak (21.15 časova) Parma i Roma.