Odigrano je prvih pet utakmica subotnjeg programa 16. kola nemačke Bundeslige, a jedini trijumf ostvarila je ekipa Verdera koja je n asvom terenu pobedila Augzburg sa 2:0.

Do pobede nisu stigli u finišu. Prvo je Gebre Selasije pogodio u 84, da bi Agu u 87. postavio konačan rezultat.

Očekivano interesantna utakmica odigrana je u Volfsburgu, gde su domaći remizirali sa Lajpcigom 2:2.

Gosti su poveli preko Mukielea u petom minutu, da bi Veghorts i Štefen već u 35. preokrenuli rezultat.

Lajpcig je bio bolji rival, ali je uspeo da stigne samo do boda, preko Orbana u 54. minutu.

Novi kiks zabeležila je Borusija, koja je u Dortmundu odigrala 1:1 sa Majncom.

Oni su do boda stigli u završnici, u 73. minutu, kada je Menije poništio gol Oztunalija u 57. minutu.

Marko Rojs je u 76. promašio penal, tako da je meč završen bez pobednika.

Utakmice bez golova odigrali su Keln i Herta, odnosno Hofenhajm i Arminija iz Bilefelda.