Aleksandar Mitrović FK Fulam

Fulam je u derbiju Čempionšipa rutinski savladao ekipu VBA sa 3:0, uz tri gola srpskog napadača Aleksandra Mitrovića, koji je tako došao do svog 18 pogotka ove sezone u Čempionšipu.

Iako je ovo tek meč 15. kola, šampionat nije stigao ni do polovine, već bi mogle neke stvari da se postave na svoje mesto, odnosno, već bi se izdvojili timovi koji konkurišu za prva dva mesta koja vode u Premijer ligu.

Fulamu je lako kada u svom klubu ima ovakvog Mitrovića, on je u 20. minutu postigao svoj prvi gol na meču, siguran je bio sa bele tačke, a drugi gol je došao 20 minuta kasnije, igrao se 40. minut kada je iskoristio veliku grešku odbrane VBA i praktično je poslao loptu u nebranjenu mrežu, kako je to sve izgledalo možete pogledati u videu ispod.

Nije tu stao Mitrović, svoj golgeterski učinak je uvećao u 82. minutu, kada je iskoristio asistenciju Harija Vilsona i po treći put savladao Sema Džonstona za apsolutno slavlje na “Krejven Kotidžu”.

Napadač iz Srbije je stvarno ogromna noćna mora ove sezone za sve odbrane u najjačoj drugoj ligi na svetu.