Fudbalska reprezentacija Hrvatske upisala je prve bodove u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je u 2. kolu savladala selekciju Kipra sa 1:0 (1:0).

Popularni Vatreni su bili dominantniji tim na “Rujevici”, a strelac jedinog gola bio je Mario Pašalić u 40. minutu.

U finišu prvog poluvremena je poništen gol Ivanu Perišiću, a u 65. su Hrvati tražili penal, ali je sudija rekao da se igra nastavi. Kako je meč odmicao, smanjivao se odnos u posedu lopte, a Kiprani su krenuli po bod.

Ipak, nije bilo pravog pasa, a kvalitet vicešampiona sveta je ipak na kraju došao do izražaja.

U ovom duelu, kapiten  Hrvatske Luka Modrić upisao je 135. nastup i ušao u istoriju kao igrač sa najviše nastupa za nacionalni tim.

Kada je reč o ostalim mečevima, Crna Gora je sa 4:1 pobedila Gibraltar, Rusija je slavila protiv Slovenije sa 2:1, Belorusija je pobedila Estoniju 4:2, Holandija je slavila protv Letonije 3:0, a Turska je u gostima slavila protiv Norveške 3:0.