Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Espanjol kod kuće, u meču 13. kola La Lige.

Pobeda je usledila posle preokreta sa 3:1 i tako su Jorgandžije došle do šeste ovosezonske pobede.

Gosti iz Katalonije poveli su u 38. minutu iz jedinog šuta u okvir gola na meču. Strelac je bio Serhi Darder na asistenciju Sančesa.

Do poluvremena su Jorgandžije uspele da poravnaju. Igrao se u 45+1. minut, kad je Anhel Korea ubačenu loptu Alvara Morate sproveo u mrežu.

Morata je u 58. doneo je domaćima preokret postigavši gol u šestom uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima, a konačnih 3:1 postavio je Koke u sudijskoj nadoknadi.

Ekipa iz Madrida je treća na tabeli sa 24 boda, jednim manje od Reala i Barselone. Espanjol ostaje na 19. poziciji sa osam poena.