U prvom kolu Kupa ligaša četvrtoligaš Salford dočekao drugoligaša Lids, a jedan gledalac dočekao da u drugom poluvremenu ima svoj šou na igralištu.

Pobeda gostiju, potpunih favorita u utakmici, nijednog trenutka nije došla pod znak pitanja. Bilo je 3:0 golovima u 43, 50. i 58. minutu.

Salford iz mančesterske oblasti, u kojem vlasništvo imaju legende Junajteda Dejvid Bekam, Rajan Gigs, Niki Bat, Pol Skols i braća Fil i Geri Nevil, nije imao šta da izgubi jer su kup-mečevi protiv višeligaša uvek praznik za njegovu publiku kada je domaćin. Valjda je i taj navijač, sva je prilika iz dela publike koja je podržavala Lids, smatrao da svojom tačkom može da razgali gledalište.

Dok je težište igre bilo pred golom gostiju, ušao je na teren s loptom pored usamljenog golmana Salforda. Vrhunac njegovog nastupa trebalo je da bude da pred Lidsovim navijačima zatrese praznu mrežu, a to je i zaista bio vrhunac pošto se zateturao, promašivši loptu. Čim se podigao sa zemlje, napustio je igralište.

Ima, eto, i u Engleskoj utakmica koje imaju svoju ludu…