Napredak bolji od Slobode, odličan meč u Kruševcu

0

Fudbal koji vraća publiku na stadione! Napredak i Sloboda su u 27. kolu Superlige odigrali jedan od najatraktivnijih mečeva u ovoj sezoni srpskog prvenstva, a na kraju su se radovali Čarapani pobedom od 3:1 (2:0).

Napredak je do bodova stigao zahvaljujući golovima Nemanje Vidakovića i Srđana Dimitrova u 16. i 36. minutu pošto je Sloboda u meč ušla previše nervozno. Takođe, Nikola Trujić je pravio dar-mar po levoj strani terena, pa je do poluvremena domaći tim mogao da ima i ubedljiviju prednost, ali mu je nedostajalo u koncetracije u samoj završnici.

Međutim, Sloboda je u nastavku eksplodirala, a ni Kruševljani se nisu povukli, pa su se tokom drugih 45 minuta šanse ređale kao na traci. Na obe strane, pa je broj golova mogao da bude i dvocifren. Na kraju, pogodili su samo Stefan Mihajlović za Slobodu (kaznio veliku grešku štopera Čarapana Nemanje Janičića) i za Napredak Bojan Božović čiji je volej iz 88. minuta svakako bio najlepši potez meča.