Na 18. evropskom prvenstvu za vaterpolistkinje u Budimpešti poraz Srbije i u trećem kolu – 9:8 (2:1, 2:3, 3:3, 2:1).

Na poluvremenu je bilo 4:4, na kraju treće četvrtine 7:7, a na kraju poraz golom razlike. Posle 2:0 za Hrvatsku u poslednjoj četvrtini na 65 sekundi pre završetka Jelena Vuković nije iskoristila peterac, ali je kapiten Tijana Jakovljević ulila nadu bar u remi pošto je smanjila na 9:8. Suparnice zatim nisu iskoristile napad, ali se ni naše nisu snašle u preostalih 15 sekundi. Srbija je Hrvatsku savladala u grupi s 8:4 pre četiri godine u Beogradu.

Naša ženska reprezentacija, koja i treći put uzastopce učestvuje na šampionatu Evrope, prvo je izgubila od Grčke (26:7), a onda i od Rusije (27:2). U petak (17.30 časova), u četvrtom kolu, sastaće se sa Slovačkom protiv koje takođe može biti ravnopravna, a u poslednjem s domaćinom Mađarskom u nedelju (19).

Srbija: Lazić (G), Čegar, Pantović, Rudić, Josifović 1, Mišković 1, Gluščević, Mandić 2, Ilić 1, Vuković, Milićević 2, Jakovljević 1. Nije igrala: Travar (G). Selektor: Ivković.

WP2020 – DAY 4 – Serbia 8-9 Croatia

#wp2020budapest #waterpolo ?♂️⚠️ 34th LEN European Water Polo Championship-Budapest 2020? DAY 4- WOMEN – RESULTS?? Serbia 8 ? 9 Croatia ??? Results ? https://bit.ly/3a3V1aH34th LEN European Water Polo Championship – Budapest 2020 Waterpolo Serbia Hrvatski vaterpolski savez