FK PSŽ

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su od Rena sa 2:0 u utakmici 9. kola francuske Lige 1.

Moćni PSŽ sa megazvezdama, Nejmarom, Embapeom i Mesijem, je odmah napao, dok Ren nije najbolje počeo meč i prepustio je sredinu terena Parižanima.

Mesi i drugovi su imali inicijativu, Argentinac je delovao nezaustavljivo i čak je pogodio prečku iz slobodnog udarca sredinom poluvremena. Ipak, u samom finišu, Ren je kaznio promašaje Pari Sen Žermena i preko Laborda u maltene poslednjoj sekundi došao do vođstva od 1:0 i šokirali sve ljubitelje kluba iz prestonice.

Drugo poluvreme samo što je počelo, a Ren je već udvostručio vođstvo. Zahvaljujući Flavijenu Taiju od 46. minuta je Ren vodio sa 2:0, a asistent je bio strelac prvog gola – Labord.

Kilijan Mbape je u 69. minutu ulio nadu Pari Sen Žermenu kada je smanjio na 2:1, ali je odlukom VAR-a  gol poništen.

Takođe, u 83. minutu dosuđen je penal za Ren, ali se ponovo javio VAR i poništio tu odluku.