Ženska košarkaška reprezentacija Slovenije doživela je poraz na startu Evropskog prvenstva.

U niškom “Čairu” nadigrala ih je selekcija Mađarske (88:84) i to posle uzbudljive završnice.

Duel u Nišu bolje je otvorio tim Damira Grgića, a posle uvodnih 10 minuta Slovenija je vodila 25:22.

Činilo se da će ključni period za slovenački tim biti treća četvrtina i da će mirno privesti duel kraju.

Ipak, u poslednjih 10 minuta viđen je veliki preokret. Mađarice su rivalkama dozvolile samo 15 poena za celu četvrtinu, a u ključnim trenucima briljirale su Bernadet Hatar i Ivon Tarner, koja je pogodila dve trojke u poslednjim minutima meča.

Mađaricama je posao “olakšan” i posle povrede Eve Lisec, koja je do tada postigla 13 poena, kao i posle pete lične greške Šante Evans osam minuta pre kraja meča.

Najbolja u trijumfu Mađarske bila je Ivon Tarner koja je postigla 23 poena, a sjajnu partiju pružila je Bernadet Hatar sa 21 poenom i 11 skokova. Dvocifrena je bila i Agnes Študer sa 17 poena.

Među Slovenkama je najbolja bila Teja Oblak sa 21 poenom, 18 je dodala Šante Evans, a po 13 su ubacile Anamarija Preželj i Eva Lisec.

U narednom kolu Mađarice će se sastati sa Italijom, dok će protivnik Slovenije biti Turska.

Košarkašice Crne Gore poražene su u prvom kolu šampionata Evrope od Švedske (67:51). U istoj grupi Francuska je slavila protiv Češke sa 74:61. Najefikasnije u sastavu Švedske bile su Amanda Zahui sa 21-im poenom uz 12 skokova, Luis Halvarson sa 11 i Elin Eldebrink sa devet poena. Kod Crne Gore, raspoložene za igru u napadu bile su Glori Džonson sa 15 poena i devet skokova, Božica Mujović sa 11 poena, Jovana Pašić sa osam i Milica Jovanović sa šest poena.